THEATERMAKER ZOEKT WERKLOZE ALKMAARDERS

Ondanks het personeelstekort en zó veel vacatures staan er nog steeds mensen werkloos langs de zijlijn. Theatermaker Brecht Hermans wil in contact komen met deze mensen voor een theaterstuk over mensen zonder werk omdat ze afgekeurd zijn, chronisch ziek, nieuwkomer zijn of een beperking hebben.


De theatervoorstelling wordt tijdens het Karavaan Festival van 18 tot 29 mei gespeeld. “Het idee voor dit project ontstond toen ik zelf ontslag nam bij een theatergezelschap,” vertelt Brecht. “Ik merkte dat dit iets deed met mijn identiteit. Ik hoorde nergens meer bij. Dat ik mij daardoor minder waard voelde, vond ik vervelend maar ook interessant. Waar komt dat taboe op werkloosheid vandaan? Een mens is toch niet meer of minder waard omdat ie al dan niet werkt?” Voor zijn project is Brecht op zoek naar Alkmaarders die mee willen spelen of hun verhaal willen delen ter inspiratie. Zij worden stapsgewijs meegenomen in het maakproces van de voorstelling.

Kennismaken

Woensdag 8 februari is er van 13:00 tot 15:00 uur een kennismakingsmiddag in Overdie Ontmoet (Arcadialaan 250). De deelnemers maken kennis met het team, de inhoud van het project en met elkaar via een paar leuke theaterspelletjes.

Deelname is gratis. Aanmelden kan via afgekeurdalkmaar@gmail.com. Meer info en vlogs op www.afgekeurdalkmaar.nl.

Recent nieuws

Keith Montgomery

KAARTVERKOOP ELFDE EDITIE WINTERKARAVAAN GESTART

16-10-26 ALKMAAR/OUDORP - Karavaan brengt van 20 t/m 30 december weer een Winterkaravaan, het avontuurlijkste uitje tussen oud en nieuw. Dit keer strijkt het festival neer in Oudorp. Het is de elfde editie van het talentontwikkelingsproject van Karavaan waarin drie jonge theatermakers(collectieven) onder begeleiding van Karavaan een locatievoorstelling maken. De kaartverkoop is vandaag gestart.

Lees verder
Persoon danst in de voorstelling De lente vatte vlam
Sanja Marusic

THEATER DE DRUKKERIJ BRENGT INDRINGENDE MUZIEKTHEATERVOORSTELLING OVER DE PRIJS VAN VRIJHEID

09-10-2026 ALKMAAR – Op donderdag 15 oktober presenteert Theater De Drukkerij De lente vatte vlam, een aangrijpende muziektheatervoorstelling over idealisme, verzet en de vraag: hoe ver ga jij voor je idealen?

Lees verder
Rhodé Gerrits

EEN VERRASSENDE AVOND VOL THEATER EN MUZIEK IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op donderdag 1 oktober presenteert Theater De Drukkerij BLIND DATE: een verrassende avond vol nieuw talent, frisse ideeën en inspirerend theater. Bezoekers krijgen een inkijkje in het maakproces van jonge theatermakers én zien een complete voorstelling.

Lees verder
De laatste voorstellingen direct in je mailbox?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op social media!

Winkelwagen