Festival voor ouderen in Beverwijk: ‘Senioren durven los te gaan op Volbloeiers’

Foto:Keith-Montgomery

11-07-2024, BEVERWIJKOok als je wat meer op leeftijd bent, wil je losgaan op een festival en anderen ontmoeten. Op vrijdag 12 juli is op buitenplaats Akerendam in Beverwijk daarom Volbloeiers van Karavaan. Een festival voor iedereen van boven de zeventig.


Ouderenfonds Sluyterman van Loo, gevestigd in het Beverwijkse park Akerendam, vroeg Karavaan vorig jaar om een festival voor ouderen te maken, verbonden met de buitenlocatie. De eerste editie had plek voor vijfhonderd bezoekers en trok veel publiek. Nu is er plek voor achthonderd bezoekers.

Ilse van Dijk van Karavaan zegt dat de behoefte aan een festival leeft onder een oudere doelgroep. ,,Wat we vorig jaar merkten, is dat er een soort barrière verdwijnt bij het publiek omdat zij allemaal onder leeftijdsgenoten zijn. Ze durven daardoor helemaal los te gaan, te zingen en te dansen.”

 

Met elkaar kunst en cultuur beleven is belangrijk, stelt Van Dijk. Juist ook onder senioren. ,,Festivals richten zich vaak op een jong publiek, maar ouderen hebben er ook ontzettend veel behoefte aan. Die worden nu eigenlijk vergeten. Juist dat zij zich vrij en veilig voelen op een festival en het met elkaar kunnen beleven, is belangrijk.”

Interesses

Het programma van het festival is speciaal gericht op senioren. Van tevoren zijn er met de doelgroep gesprekken gevoerd om te onderzoeken waar hun interesses liggen. Van Dijk: ,,Op het programma staan onder meer artiesten op leeftijd. Zij kunnen zich met het publiek verbinden en een inspiratie zijn. En er zijn diverse activiteiten. We willen stimuleren ze in hun vrije tijd zich met kunst en cultuur bezighouden.”

Er is een middag- en een avondprogramma. Zo staat onder meer Esther Apituley, Hans Dagelet en Guus Janssen op het podium, met een muziekprogramma waarbij meegezongen kan worden. Zij hebben speciaal voor het festival een voorstelling gemaakt en staan nog vol energie op het podium.

Ook is er iemand die persoonlijke gedichten schrijft, De Oude Breisters breien en voeren gesprekken, in theatrale setting. Met ‘Heart Attack’ worden bezoekers uitgenodigd onder een enorme jurk, om nieuwe mensen te ontmoeten. ,,Want ook op oudere leeftijd kun je een nieuwe relatie beginnen”, aldus Van Dijk.

Verder is ‘De laatste date’ een beeldende voorstelling over een oudere man die in cafésetting zijn date ontmoet, maar eigenlijk een ode brengt aan zijn overleden vrouw.

Over het terrein gaat een rijdende radio op wielen met zangeressen die hits uit de jaren vijftig en zestig zingen. Ook een opera is te zien op drie verschillende plekken op het terreid.

Nadja Filtzer zingt Edith Piaf en een tributeband van Fleetwood Mac sluit het festival af.

Akerendam

Buitenplaats Akerendam is een ‘verstopt plekje’ tegenover het station van Beverwijk. Veel is inmiddels volgebouwd, maar het park is nog steeds een buitenplaats. Er worden voor het festival geen tenten gebouwd, maar gebruikgemaakt van wat het park zelf te bieden heeft.

Zo is er ook programma in de oranjerie, bij de kleine moestuin met vijver, de theekoepel, en er is een kas met muziek.

Elke editie van Volbloeiers heeft bovendien een ander landenthema, dit keer is het festival in Franse sferen, die onder meer met eten en een wijnproeverij naar voren komt.

,,Het gaat niet alleen om kunstbeleving, maar vooral ook om het met elkaar te beleven en nieuwe mensen te ontmoeten”, zegt Van Dijk. ,,We willen stimuleren dat je op elke leeftijd kunstbeoefening kunt doen, ook al heb je dat nog nooit gedaan. Het is een waardevolle invulling van je vrije tijd. Bezoekers krijgen om die reden ook een boekje mee, met allerlei activiteiten om komend seizoen te doen. En hierna willen we werken aan een zomerprogramma van meerdere weken, zodat ouderen elkaar regelmatig kunnen ontmoeten in creatieve setting.”

BRON: Noord hollands dagblad

Recent nieuws

Keith Montgomery, edit: Mischa Pranger

KAARTVERKOOP ELFDE EDITIE WINTERKARAVAAN GESTART

16-10-26 ALKMAAR/OUDORP - Karavaan brengt van 20 t/m 30 december weer een Winterkaravaan, het avontuurlijkste uitje tussen oud en nieuw. Dit keer strijkt het festival neer in Oudorp. Het is de elfde editie van het talentontwikkelingsproject van Karavaan waarin drie jonge theatermakers(collectieven) onder begeleiding van Karavaan een locatievoorstelling maken. De kaartverkoop is vandaag gestart.

Lees verder
Persoon danst in de voorstelling De lente vatte vlam
Sanja Marusic

THEATER DE DRUKKERIJ BRENGT INDRINGENDE MUZIEKTHEATERVOORSTELLING OVER DE PRIJS VAN VRIJHEID

09-10-2026 ALKMAAR – Op donderdag 15 oktober presenteert Theater De Drukkerij De lente vatte vlam, een aangrijpende muziektheatervoorstelling over idealisme, verzet en de vraag: hoe ver ga jij voor je idealen?

Lees verder
Rhodé Gerrits

EEN VERRASSENDE AVOND VOL THEATER EN MUZIEK IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op donderdag 1 oktober presenteert Theater De Drukkerij BLIND DATE: een verrassende avond vol nieuw talent, frisse ideeën en inspirerend theater. Bezoekers krijgen een inkijkje in het maakproces van jonge theatermakers én zien een complete voorstelling.

Lees verder
De laatste voorstellingen direct in je mailbox?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op social media!

Winkelwagen