NHD: Zangers gezocht voor operaproductie over Carel de Dieu, oud-burgemeester van Alkmaar

speler van de voorstelling Carel. Man in pak voor een oranje achtergrond met een paarse rand. Collectief Ludvik
Foto: Keith Montgomery

03-02-25 ALKMAAR - Een opera-productie, geïnspireerd op het leven van Carel de Dieu, oud-burgemeester van Alkmaar. Dat krijgt het publiek tussen 29 mei en 9 juni voorgeschoteld in de Grote Kerk tijdens Karavaan Festival. Enthousiaste zangers kunnen zich aanmelden om deel te nemen aan de voorstelling.


’Carel’ is een coproductie van Collectief Ludvik en Karavaan en gaat dus over Carel de Dieu (1700-1789), de invloedrijke oud-burgemeester, wiens grafsteen midden in de Grote Kerk ligt.

De operaproductie, waarin thema’s als ambitie, de dood en nalatenschap centraal staan, is speciaal voor Karavaan Festival gemaakt. De muziek wordt gecomponeerd door Stan Geurts, met een libretto van Marlies Bosmans. De muzikale leiding is in handen van Ella Kamerich.

Collectief Ludvik maakt voorstellingen op het snijvlak van muziektheater en opera. Het koor zingt niet alleen tijdens deze opera, maar neemt ook actief deel aan verschillende scènes.

Amateurzangers

Collectief Ludvik is op zoek naar amateurzangers van achttien jaar en ouder met ervaring in meerstemmige zang. Ze moeten in staat zijn de muziek zelfstandig in te studeren met behulp van bladmuziek en opnames, zodat tijdens de repetities de focus kan liggen op dynamiek, samenzang en inleving. Later in het proces worden ook regie-elementen toegevoegd. Specifieke ervaring met klassieke muziek is niet vereist; de muziekstijl beweegt zich tussen musical, opera en muziektheater, met invloeden uit diverse genres.

De repetities starten op 27 maart en vinden plaats in Alkmaar. Deelname is ook mogelijk als niet aan alle repetities kan worden deelgenomen. De uitvoeringen in de Grote Kerk starten op 29 mei en zijn daarna op verschillende dagen tot en met 9 juni.

Wie mee wil zingen, kan zich tot 2 maart aanmelden via de website van Collectief Ludvik of via info@karavaan.nl.

BRON: NHD

Recent nieuws

Moon Saris, Winterkaravaan 2025

KARAVAAN PRESENTEERT NIEUWE MAKERS VOOR WINTERKARAVAAN 2026

ALKMAAR – De makers van de elfde editie van Winterkaravaan zijn bekend. Van 21 tot en met 30 december brengt Karavaan drie nieuwe locatievoorstellingen van jonge theatermakers. Tijdens dit jaarlijkse talentontwikkelingstraject ontwikkelen zij nieuw werk op bijzondere plekken. Bezoekers ontdekken drie voorstellingen en sluiten de avond samen af met een sfeervol diner aan lange tafels.

Lees verder
Ronald Goedheer

NHD: ’Heb jij de djembé man ergens gezien?’ Ouderen genieten op Landgoed Akerendam volop van senioren-festival Volbloeiers

04-07-26 BEVERWIJK’Het theaterfestival waar je nooit te oud voor bent’, luidt de ondertitel van Volbloeiers. Een evenement dat voor de vierde maal neerstreek in Park Buitenplaats Akerendam in Beverwijk. Dik 350 senioren konden er genieten van optredens en workshops.

Lees verder
Sytze Bouma in glitterjurk voor voorstelling Club Roxy
Ies Kaczmarek

THEATER DE DRUKKERIJ TRAPT NIEUW SEIZOEN AF MET JONGE GETALENTEERDE THEATERMAKERS

02-07-26 ALKMAAR – Theater De Drukkerij, het theater van Karavaan, luidt het nieuwe seizoen in met een frisse reeks voorstellingen van een nieuwe generatie theatermakers die zich laten horen. De kaartverkoop is vanaf vandaag geopend.

Lees verder
De laatste voorstellingen direct in je mailbox?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op social media!

Winkelwagen