Hart van het festival

De drie scenografen van LABland zijn tijdens Karavaan 2015 verantwoordelijk voor de looks van het festivalhart. De bar en de vier windmolens geven de kern van Karavaan op elke locatie haar smoel en gevoel.


 

LABland is naast smaakmaker van het festival ook aanwezig als onderdeel van het programma. Met de ontroerende installatie Reststuk, het verhaal van een mensenleven aan de hand van de spullen van één persoon, in het stadspark van Alkmaar. En in de Haarlemmermeer, met de installatie waaraan nu nog gewerkt wordt, rondom de 12 pianocomposities van Stads/Einder van Arthur Wagenaar. Een deel van de installatie ontstaat tijdens de voorstelling zelf.

LABland maakt zichtbare, grote werken, het beweegt, geeft licht, maakt geluid: je kunt er niet omheen. Maar aan subtiliteit en intimiteit wordt niet ingeboet, je komt heel dichtbij. Er wordt door het drietal een oprechte relatie aangegaan met het onderwerp, van het uitgangspunt wordt niet afgeweken. De werken van Juul Dekker, Sofie Doeland en Roos Malta zijn spot-on en hartveroverend.
Onontkoombaar aanwezig tijdens Karavaan 2015.

Van 14 t/m 31 mei in elk festivalhart
Van 22 t/m 25 mei in Alkmaar tussen de bomen van het stadspark
Van 28 t/m 31 mei in Haarlemmermeer, met Stads/Einder van Arthur Wagenaar

Meer info over LABland

Recent nieuws

Collectief TEDER - NASA, 100 tampons en bloedende schaamte
Moon Saris

OPEN CALL: WINTERKARAVAAN 2025 ZOEKT GEËNGAGEERDE MAKERS

ALKMAAR – Karavaan, bekend om haar buitengewone locatietheater in de regio Alkmaar, opent de inschrijving voor de tiende editie van Winterkaravaan. Van 21 t/m 30 december 2025 worden jonge, geëngageerde makers uitgenodigd om deel te nemen aan een intensief talentontwikkelingstraject en een korte locatievoorstelling te maken rond het thema #uitdemaat.

Lees verder
Campagnebeeld Rosette en Baron - Yasmin Diktas
Keith Montgomery

OPROEP: GIDSEN EN KENNERS GEZOCHT VOOR BIJZONDERE STADSWANDELING TIJDENS KARAVAAN FESTIVAL

ALKMAAR – Tijdens Karavaan Festival, van 29 mei t/m 9 juni, gaat de voorstelling Rosette & Baron van Koen Verheijden in première: een krachtig verhaal over tot slaaf gemaakten uit Nederlands-Indië die in de 17e eeuw in Alkmaar woonden. Karavaan ontwikkelt een bijbehorende stadswandeling en zoekt gidsen en experts die willen meewerken aan deze bijzondere vertelling van vergeten geschiedenis.

Lees verder
Foto: Moon Saris

Open Call Winterkavaan 2025 geopend

Oproep voor geëngageerde makers die in traject een korte locatievoorstelling maken met als thema #uitdemaat

Lees verder

Volg ons op social media!

Winkelwagen