KAARTVERKOOP JUBILEUMEDITIE KARAVAAN FESTIVAL VAN START

Karavaan Festival - man met een vissenkom op zijn hoofd en vieze handen

27-03-26 ALKMAAR – Van 22 mei tot en met 31 mei presenteert Karavaan Festival 10 jaar Karavaan Festival met meer dan 200 voorstellingen, waaronder 11 landelijke premières én een bruisend festivalhart in het Victoriepark in Alkmaar. De kaartverkoop van de jubileumeditie is vandaag gestart.


Tien dagen lang geniet je van het beste locatietheater op de meest bijzondere plekken in de regio.

Van een meeslepend familiedrama in de polder, een theatrale expeditie door een natuurtuin en bourgondische theateruitjes – er is voor ieder wat wils. Beleef uniek locatietheater op de meest verrassende plekken in Alkmaar, Egmond, De Woude, Castricum, Hoogwoud, Koedijk en Heiloo.

Karavaan vierde de start van de kaartverkoop met Goesting, de exclusieve voorproefjesmiddag voor Vrienden, partners en sponsoren. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst, die afgelopen vrijdag in en rondom Theater de Drukkerij plaatsvond, kregen zij als eerste een kijkje in de keuken van Karavaan Festival, met previews van de voorstellingen.

HIGHLIGHTS

Speciaal voor deze jubileumeditie pakt Karavaan uit met een groots muziektheaterstuk in Hoogwoud: Dit Verdronken Land, een familiedrama tijdens de ruilverkaveling in de Noord-Hollandse polder. Het schuilkerkje aan het Fnidsen in de oude stad van Alkmaar vormt het decor voor ANNA AN SICH, het vergeten verhaal van Anna van Saksen, vrouw van Willem van Oranje. Daarnaast brengt Collectief BLAUWDRUK, stadsgezelschap van Alkmaar, de Privilege Trilogie in het ruïnekasteel van Egmond. Een overrompelende theater-triathlon te land, ter zee en in de lucht.

Bij zandafgraving de Zanderij in Castricum speelt gezelschap Dood Paard het legendarische stuk Happy Days van de beroemde schrijver Samuel Beckett. De Grote Kerk van Alkmaar wordt omgetoverd tot pop-uprestaurant voor de zintuiglijke theaterervaring LACUNA KITCHEN en de YoungGangsters spelen een hedendaags Romeo en Julia-verhaal in THE NORTH SIDE STORY.In de natuurtuin van Kapitein Rommel kun je met REQUIEM tijdens een muzikale wandeling alles even loslaten op de klanken van operamuziek en het knotsgekke BOT brengt spektakeltheater in absurdistische setting. Bij boerderij Nijenburg speelt Bambie tot de bodem, een hilarische comedy over natuurbeheer.

Nieuw dit jaar is een dagje op Eiland De Woude. Ga op expeditie en beleef de Graascheoreografieën, waarbij je een stille choreografie van grazende koeien tekent. In Ik, de Woude, doe je je rugzak vol sensoren om die jouw lichaam tot een instrument maakt. Elke stap onthult nieuwe geluiden en verhalen.

FESTIVALHART IN HET VICTORIEPARK GRATIS ENTREE 

Voor het eerst komt de programmering van het locatietheaterfestival en die in het Victoriepark samen onder één naam. Goed nieuws, je kunt er voor het eerst gratis naar binnen! Het kloppende Festivalhart van Karavaan Festival in het Victoriepark is dé plek waar je kunt genieten van livemuziek, theater, theatrale installaties en natuurlijk heerlijk eten en drinken. Vele festivalgangers beginnen en eindigen hier hun Karavaan Festival.

De eerste namen van het programma in het park zijn inmiddels bekend. Zo speelt muziektheatercollectief TEDER (winnaar Delft Fringe Festival 2025) de feministische voorstelling Pretty Privilege en brengt Roi Soleil eigenzinnige ‘Frenglish’ pop met een vleugje glitter. Annica Muller (halve finalist Amsterdams Kleinkunst Festival) speelt THIS IS FUCKING CHAOS en Isabel Schoonbeek (winnaar Winterkaravaan) brengt haar FLATLAND. Podium Victorie, partner van het festival, programmeert ‘5 avonden dansen’ in de Blauwe Hemel festivaltent. Tijdens Pinksteren is er voor families volop te beleven, met creatieve workshops, circus en vrolijke voorstellingen zoals Lady & De Vagehond, Anansi de Spin en Kleurfeest.

Tickets zijn verkrijgbaar via karavaan.nl.

Recent nieuws

Keith Montgomery

KAARTVERKOOP ELFDE EDITIE WINTERKARAVAAN GESTART

16-10-26 ALKMAAR/OUDORP - Karavaan brengt van 20 t/m 30 december weer een Winterkaravaan, het avontuurlijkste uitje tussen oud en nieuw. Dit keer strijkt het festival neer in Oudorp. Het is de elfde editie van het talentontwikkelingsproject van Karavaan waarin drie jonge theatermakers(collectieven) onder begeleiding van Karavaan een locatievoorstelling maken. De kaartverkoop is vandaag gestart.

Lees verder
Persoon danst in de voorstelling De lente vatte vlam
Sanja Marusic

THEATER DE DRUKKERIJ BRENGT INDRINGENDE MUZIEKTHEATERVOORSTELLING OVER DE PRIJS VAN VRIJHEID

09-10-2026 ALKMAAR – Op donderdag 15 oktober presenteert Theater De Drukkerij De lente vatte vlam, een aangrijpende muziektheatervoorstelling over idealisme, verzet en de vraag: hoe ver ga jij voor je idealen?

Lees verder
Rhodé Gerrits

EEN VERRASSENDE AVOND VOL THEATER EN MUZIEK IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op donderdag 1 oktober presenteert Theater De Drukkerij BLIND DATE: een verrassende avond vol nieuw talent, frisse ideeën en inspirerend theater. Bezoekers krijgen een inkijkje in het maakproces van jonge theatermakers én zien een complete voorstelling.

Lees verder
De laatste voorstellingen direct in je mailbox?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op social media!

Winkelwagen