KARAVAAN FESTIVAL BESPEELT PEN-DORP MET 
BUITENTHEATER ‘DEZE PLEK BESTAAT NIET’

Foto: Emil de Jong

Van 6 t/m 15 augustus beleef je tijdens Karavaan Festival het locatietheater ‘Deze plek bestaat niet’ op een bijzondere en treffende locatie: het door Abe Bonnema ontworpen PEN-dorp in Alkmaar, dat binnenkort transformeert tot nieuwe woonwijk. Theatermaker Femke Arnouts won in 2019 de jury- en publieksprijs van de Winterkaravaan en is nu terug met een nieuwe, absurdistische voorstelling.


Het PEN-dorp werd in 1982 in de Bergermeerpolder gebouwd. Op een terrein van 70.000 m² vestigde zich het bedrijfskantoor van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf Noord-Holland (PEN).

Over de voorstelling

Drie personages stranden op een onbestemde plek aan de rand van een dorp, in de overtuiging dat daar een bushalte zou zijn. Er ontstaan gesprekken over te dure taxi’s, overal opduikende koffietentjes en betalen voor een glas kraanwater. Omdat het veilig voelt om het constant met elkaar eens te zijn en je te wentelen in collectieve verontwaardiging. Enkel een ondenkbare gebeurtenis kan dit drietal uit hun echo-fuik laten ontsnappen. Maar wat als die gebeurtenis maakt dat je gaat twijfelen aan alles wat je zeker wist?

‘’Ja, met GoogleMaps kom je overal zou je denken, maar als je deze plek opzoekt staat er nog doodleuk ‘Bushalte De Kolkewaard’, want we kunnen naar de maan, maar het internet is zo’n log netwerk geworden dat het jaren kan duren voordat die gênante foto van jou op een grimmig Oktoberfest van het web verdwenen is. Het zijn de verkeerde dingen die te snel veranderen. Iedereen is aan het rennen, maar niemand weet waarheen en ondertussen verdwalen er steeds meer mensen die ouderwets op hun geheugen proberen te vertrouwen.’’

Eén van de tegenspelers van Femke is de vermaarde acteur Titus Muizelaar. Te zien op Karavaan Festival (6 t/m 15 aug). Landelijke première 7 aug 2021 20:00 uur.

Recent nieuws

Foto: Moon Saris

FESTIVAL GRAZENDE ZWAAN LIET LANDSCHAP BELEVEN OP ZONOVERGOTEN LANDGOED

Afgelopen weekend was het een feestje op Landgoed Kleine Vennep in Nieuw Vennep. Met bijzonder muziektheater onder luifels, circus tussen de bomen en muziek en theater in de monumentale schuur genoten kinderen en volwassenen op een van de mooiste plekken van de Haarlemmermeer. Met hoeden, slippers, sproeiers, ijsjes en watertappunten beleefde Grazende Zwaan een bloedhete editie.

Lees verder

KARAVAAN IS OP ZOEK NAAR EEN ENTHOUSIASTE MARCOM COORDINATOR

Ons team is op zoek naar een enthousiaste MarCom-coördinator die creativiteit combineert met strategisch inzicht om onze marketing- en communicatie-inspanningen naar een nog hoger level te brengen. Ben jij of ken jij deze duizendpoot?

Lees verder
Moon Saris

KARAVAAN DOOPT MONUMENTALE BOERDERIJSCHUUR OM VOOR MINI MATTHÄUS- PASSION CONCERT

HAARLEMMERMEER - Op 9 en 10 september keert het avontuurlijke festival Grazende Zwaan terug op en om Landgoed Kleine Vennep in Nieuw Vennep. Speciaal voor deze editie tovert het festival de monumentale boerderijschuur op zaterdagavond voor een nieuw klassiek boerderijconcert.

Lees verder

Volg ons op social media!