Alkmaar Light Festival groot succes

5 november 2022 - NH Nieuws "Volgend jaar heel Noord-Holland in het licht" Het tweedaagse Alkmaar Light Festival was gisteravond een doorslaand succes, en wie het gemist heeft: vanavond tot 23.00 uur is je laatste kans om de stad als lichtkunstwerk te zien. Het lichtfestival was gisteren stijf uitverkocht en het publiek genoot van alles wat er te bewonderen was.


“Je kan het om je heen zien, we zijn echt overrompeld door het aantal mensen dat hier vanavond op af is gekomen”, vertelt organisator Rubin van Gent van Karavaan enthousiast aan mediapartner Alkmaar Centraal. “We zijn over de 10.000 kaarten gegaan, en zijn echt flabbergasted door alle interesse.”

In de Alkmaarse binnenstad is een route uitgezet waarlangs het publiek allerlei lichtvoorstellingen kan bekijken. Op gebouwen zoals de Waag en de oude Ringersfabriek zijn projecties te zien. Verder is er live theater, zijn er bijzondere lichtobjecten en is er in de Grote Kerk een combinatie van licht en opera.

Heel Noord-Holland

Dit is de tweede editie van het Light Festival. “De eerste in 2020 was een soort corona-editie, waarbij je langs touwen liep. Nu kan iedereen lekker zijn gang gaan”, vervolgt Rubin. “Het is nu al zoveel uitgebreider dan vorige keer, dus we hopen misschien volgend jaar heel Noord-Holland in het licht te zetten.”

Nog tot 23.00 uur vanavond kan je dus terecht in Alkmaar. Heb je geen kaartje kunnen bemachtigen, geen zorg. Bij bijvoorbeeld het Waaggebouw en Ringers kan je de projecties gewoon – op afstand – bekijken.

https://www.nhnieuws.nl/nieuws/310653/alkmaar-light-festival-groot-succes-volgend-jaar-heel-noord-holland-in-het-licht

Recent nieuws

Scenefoto K-Hole, Springtijd
Moon Saris

JONGE THEATERMAKERS LATEN PUBLIEK VERWONDEREN TIJDENS FESTIVAL SPRINGTIJD IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Van 13 t/m 15 maart stond Theater de Drukkerij in het teken van de derde, succesvolle editie van Springtijd. Dit festival van Karavaan, dat avontuurlijk werk van jonge theatermakers presenteert, zorgde drie dagen lang voor een drukbezocht festival voor een enthousiast publiek.

Lees verder
Strandbeest op het strand met Calefax Rietkwintet en Theo Jansen
Nichon Glerum

KAARTVERKOOP VOOR SPECTACULAIRE ‘STRANDBEEST ZINGT’ IN HARGEN AAN ZEE GESTART

ALKMAAR – Mysterieuze wezens die over het strand wandelen en voortbewegen door de wind. Karavaan Festival brengt de bekende Strandbeesten van Theo Jansen naar Hargen aan Zee van 2 t/m 6 juni. De kaartverkoop is vanaf vandaag gestart!

Lees verder
Lizzy van Vleuten - V&D Agenda's en andere essentiële levensbehoeften

FESTIVAL SPRINGTIJD LAAT BUURTBEWONERS KENNIS MAKEN MET JONGE THEATERMAKERS

ALKMAAR – Van 13 t/m 15 maart presenteren jonge theatermakers hun werk tijdens festival Springtijd in Theater de Drukkerij. Met dit festival brengt Karavaan theater dichter bij de wijk en biedt het een podium aan de theatermakers van de toekomst.

Lees verder

Volg ons op social media!

Winkelwagen