Heiloos gezelschap op Karavaan Festival

Uitkijkpost 29-05-22, Op 28 mei gaat de voorstelling P.S. ik schrijf je van &de Carvalho in première op Karavaan Festival in Alkmaar. Deze multidisciplinaire voorstelling, op locatie in deleegstaande parkeergarage in de Wognumsebuurt (achterzijde station Alkmaar), is eenmuziektheatrale rave over het verdwijnen van de brief. Opgedoken archiefmateriaal,uit het Regionaal Archief Alkmaar, komt hier op een prikkelende manier tot leven. We nemen je mee op reis langs het beleg van Alkmaar, vertellen het échte verhaal over debrief in de polsstok en doen een boekje open over het belang van de brief in deAlkmaarse hack-cultuur in de jaren ‘80.


De brief verandert langzaam in een bedreigde diersoort. Brievenbussen verdwijnen,postbodes worden pakketbezorgers. Waar vroeger je hart sneller ging kloppen van een plofop de mat veren we nu op bij de ping van het zoveelste appje. De brief lost op in het digitale,en dit zal ons als mensen ingrijpend veranderen. Maar wat verliezen we nu eigenlijk? Watzegt de manier waarop we communiceren over ons? Je weet niet wat je hebt tot je het kwijtbent, zo ook bij de brief.

Daarom geeft &de Carvalho haar met P.S. ik schrijf je een muziektheatrale ode. We frissen dearchieven op met theatrale scenes, luisterliedjes, elektronische muziek en visuele prikkels.Samen met schrijvers Jet Steinz, Simon Garfield, regionaal archiefmedewerker MarcAlphenaar en Alkmaarse postbodes onderzoekt Anne Roos Rosa de Carvalho welke brievenwij niet mogen vergeten.

Recent nieuws

Moon Saris, Winterkaravaan 2025

KARAVAAN PRESENTEERT NIEUWE MAKERS VOOR WINTERKARAVAAN 2026

ALKMAAR – De makers van de elfde editie van Winterkaravaan zijn bekend. Van 21 tot en met 30 december brengt Karavaan drie nieuwe locatievoorstellingen van jonge theatermakers. Tijdens dit jaarlijkse talentontwikkelingstraject ontwikkelen zij nieuw werk op bijzondere plekken. Bezoekers ontdekken drie voorstellingen en sluiten de avond samen af met een sfeervol diner aan lange tafels.

Lees verder
Ronald Goedheer

NHD: ’Heb jij de djembé man ergens gezien?’ Ouderen genieten op Landgoed Akerendam volop van senioren-festival Volbloeiers

04-07-26 BEVERWIJK’Het theaterfestival waar je nooit te oud voor bent’, luidt de ondertitel van Volbloeiers. Een evenement dat voor de vierde maal neerstreek in Park Buitenplaats Akerendam in Beverwijk. Dik 350 senioren konden er genieten van optredens en workshops.

Lees verder
Sytze Bouma in glitterjurk voor voorstelling Club Roxy
Ies Kaczmarek

THEATER DE DRUKKERIJ TRAPT NIEUW SEIZOEN AF MET JONGE GETALENTEERDE THEATERMAKERS

02-07-26 ALKMAAR – Theater De Drukkerij, het theater van Karavaan, luidt het nieuwe seizoen in met een frisse reeks voorstellingen van een nieuwe generatie theatermakers die zich laten horen. De kaartverkoop is vanaf vandaag geopend.

Lees verder
De laatste voorstellingen direct in je mailbox?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op social media!

Winkelwagen