Scenes, 8 april: Karavaan opent met grootse strand-opera

Foto: Bowie Verschuuren

Scenes, 8 april 2022 - Een van de mooiste festivals van ons land opent dit jaar met Kaapdiegoeiekoop, een grootse opera op het strand van Bergen aan Zee.


Het is de derde opera die Jibbe Willems schreef voor het prachtgezelschap Silbersee. Het gaat over een olietanker met aan boord een lucratieve lading vervuilde olie, bestemd voor de Afrikaanse markt en een kapitein met een schoon geweten.
Wanneer de kapitein het bericht bereikt dat zijn vrouw hun kindje verwacht, krijgen de toekomst en het welzijn van de aarde opeens een heel ander belang.
Zijn schip zinkt en de kapitein spoelt aan op een eiland waar hij bezocht wordt door waanideeen, maar ook door zijn demonen, zijn geliefden, de CEO’s en activisten, de olietankers en de filerijders.

 

Recent nieuws

Speelster, in oud Hollandse klederdracht, zit naast en verhuisdoos. Campagnebeeld voor de voorstelling Rosette & Baron door Koen Verheijden.
Keith Montgomery

KARAVAAN BRENGT THEATERVOORSTELLING MET STADSWANDELING OVER ONDERBELICHT SLAVERNIJVERLEDEN VAN ‘DE OOST’ TOT LEVEN IN ALKMAAR

ALKMAAR - Weinig mensen realiseren zich dat het Nederlandse slavernijverleden ook diepe sporen heeft nagelaten in ‘de Oost’ oftewel Indonesië. Tijdens Karavaan Festival 2025 krijgt dit hoofdstuk een gezicht met de theatervoorstelling Rosette & Baron ontwikkeld door Karavaan, in regie van Koen Verheijden, en een bijbehorende stadswandeling ontwikkeld in samenwerking met BersaMaju en Bureau Stennis.

Lees verder

KAARTVERKOOP SENIORENFESTIVAL VOLBLOEIERS IN BEVERWIJK VAN START

BEVERWIJK – Op vrijdag 11 juli wordt Buitenplaats Akerendam opnieuw omgetoverd tot een sfeervol festival voor ouderen, georganiseerd door Karavaan. Het is de derde editie vol theater, muziek en ontmoeting. De kaartverkoop is gestart.

Lees verder
speler van, De Boer Op, spreekt een groep mensen toe die aan lange tafels zitten. op de foto is ook een trekker te zien en de binnenkant van een schuur.

KARAVAAN PRESENTEERT ‘DE BOER OP’ – THEATER OVER HET PLATTELAND VAN NU

ANNA PAULOWNA – Op zondag 11 mei presenteert Karavaan een bijzondere locatievoorstelling in de voormalige aardappelboerderij Johanna’s Bos in Zuidschermer. Onder de titel De Boer Op beleef je drie korte scènes die je meenemen in het boerenleven van vandaag.

Lees verder

Volg ons op social media!

Winkelwagen