NHD: ’Boeren’ doen hun verhaal tijdens Karavaanvoorstelling in Johanna’s Bos

’Boerin Leoni’ vertelde het verhaal van een aardappelboerin.
RedMouse

11 mei - ANNA PAULOWNA Drie boeren, drie verhalen. Maar één ding hadden ze gemeen tijdens de drie korte voorstellingen die zondag werden gespeeld op de creatieve buitenplaats Johanna’s Bos in Anna Paulowna: de vele regels waar ze tegenaan lopen. „We moeten van alles maar we mogen niks meer.”


De voorstelling De Boer Op is gebaseerd op interviews die met boeren zijn gehouden en is onderdeel van het Karavaan Festival dat met name in en rondom Alkmaar wordt gehouden. Tine van Wel, eigenaar van Johanna’s Bos, weet uit haar jeugd dat Karavaanvoorstellingen toen ook nog in de Noordkop werden gehouden. „Maar toen de provincie geen subsidie meer gaf, werd het vooral een Alkmaars festival.”

Jammer, vond Tine want wat zou het perfect passen op de minicamping en creatieve buitenplaats die Johanna’s Bos is. En daarom zocht ze vorig jaar de samenwerking op met Karavaan wat toen al resulteerde in voorstellingen. „Dit is het tweede jaar nu. Ze willen ook graag dit gebied bedienen.”

De drie monologen die zondag door acteurs werden voorgedragen, zorgden bij het publiek in ieder geval voor herkenning. Zoals het verhaal van de boer die zijn bedrijf wilde verduurzamen en maar liefst drie jaar deed over het plaatsen van een windmolen.

Johanna’s Bos gaat deze zomer nog een keer de samenwerking aan met Karavaan én theater de Kampanje. De voorstelling Bras van BOT – die buiten wordt opgevoerd – wordt in het weekend van 28 en 29 juni twee keer gehouden: zaterdag om 19.30 uur en zondag om 14.00 uur.

Ook tussen de hooibalen deed ’een boer’ zijn verhaal.

RedMouse

BRON: NHD

Recent nieuws

Bezorger geeft bloemetje aan bezorgster terwijl op de achtergrond aan de lopende band word gewerkt
Moon Saris

KARAVAAN FESTIVAL MAAKT IMPACT MET PRIKKELEND PROGRAMMA VAN NIEUWE GENERATIES

ALKMAAR – 10 juni 2025 Een boeiende voorstelling over het Indonesisch slavernijverleden, de complexe wereld van agenten gebracht in een wervelende spektakelvoorstelling of een Alkmaarse burgemeester met grootheidswaanzin in een fraaie stadsopera. Twaalf dagen lang kon je het meemaken tijdens het bekende locatietheaterfestival van Karavaan. Met prikkelende thema’s schuwde Karavaan Festival de hedendaagse spanningen in de samenleving niet, maar wist het op theatrale wijze een brug te slaan tussen het publiek en wat er in de wereld speelt. Met het festival bereikte Karavaan ruim 29 duizend bezoekers en wist daarmee een breed en divers publiek aan te spreken.

Lees verder
Tim speelt met zijn saxofoon op een boerderij voor een zittend publiek
Moon Saris

LANCERING PLATFORM NIEUW PEIL, OUDE GROND – EEN CULTUREEL PROGRAMMA OVER WATER EN BODEM IN NOORD-HOLLAND NOORD

ZUIDSCHERMER - Op dinsdagavond 4 juni om 19:00 vindt in Zuidschermer de feestelijke lancering plaats van het meerjarig cultureel programma Nieuw Peil, oude grond, een samenwerking tussen Karavaan, Stedelijk Museum Alkmaar en BPD Cultuurfonds. Dit bijzondere initiatief stelt de transformatie van het Noord-Hollandse landschap centraal en brengt via kunst en cultuur urgente vragen rond water, bodem en leefomgeving tot leven.

Lees verder

Indrukwekkende VR-experience op Yes In My Backyard Festival van Plant een Olijfboom

ALKMAAR - Tijdens het Yes In My Backyard Festival in Alkmaar is zaterdag 7 juni van 16.00 tot 20.00 uur de indrukwekkende VR-experience te zien van Plant een Olijfboom. De installatie is onderdeel van de Tegenlicht Meet-up De kunst van het wegkijken, die in de avond na de experience te bezoeken is. De beleving nodigt bezoekers uit om letterlijk stil te staan bij onrecht, vanuit nieuwsgierigheid, zonder oordeel – en met ruimte voor reflectie en gesprek.

Lees verder

Volg ons op social media!

Winkelwagen