03-02-25 ALKMAAR - Een opera-productie, geïnspireerd op het leven van Carel de Dieu, oud-burgemeester van Alkmaar. Dat krijgt het publiek tussen 29 mei en 9 juni voorgeschoteld in de Grote Kerk tijdens Karavaan Festival. Enthousiaste zangers kunnen zich aanmelden om deel te nemen aan de voorstelling.
’Carel’ is een coproductie van Collectief Ludvik en Karavaan en gaat dus over Carel de Dieu (1700-1789), de invloedrijke oud-burgemeester, wiens grafsteen midden in de Grote Kerk ligt.
De operaproductie, waarin thema’s als ambitie, de dood en nalatenschap centraal staan, is speciaal voor Karavaan Festival gemaakt. De muziek wordt gecomponeerd door Stan Geurts, met een libretto van Marlies Bosmans. De muzikale leiding is in handen van Ella Kamerich.
Collectief Ludvik maakt voorstellingen op het snijvlak van muziektheater en opera. Het koor zingt niet alleen tijdens deze opera, maar neemt ook actief deel aan verschillende scènes.
Amateurzangers
Collectief Ludvik is op zoek naar amateurzangers van achttien jaar en ouder met ervaring in meerstemmige zang. Ze moeten in staat zijn de muziek zelfstandig in te studeren met behulp van bladmuziek en opnames, zodat tijdens de repetities de focus kan liggen op dynamiek, samenzang en inleving. Later in het proces worden ook regie-elementen toegevoegd. Specifieke ervaring met klassieke muziek is niet vereist; de muziekstijl beweegt zich tussen musical, opera en muziektheater, met invloeden uit diverse genres.
De repetities starten op 27 maart en vinden plaats in Alkmaar. Deelname is ook mogelijk als niet aan alle repetities kan worden deelgenomen. De uitvoeringen in de Grote Kerk starten op 29 mei en zijn daarna op verschillende dagen tot en met 9 juni.
Wie mee wil zingen, kan zich tot 2 maart aanmelden via de website van Collectief Ludvik of via info@karavaan.nl.