PREMIERE NIEUWE VOORSTELLING VAN KARAVAAN LANGS HET ALKMAARS KANAAL

Fietsende mensen tijdens Expeditie Alkmaars Kanaal
Keith Montgomery

ALKMAAR - zondag 2 juni gaat de voorstelling Bovendrijven in première. Bovendrijven is een nieuwe locatietheatervoorstelling van Karavaan, gemaakt en gespeeld door een van hun jonge theatermakers: Isan Vos. Bovendrijven is onderdeel van een unieke theatrale fietstocht langs de oevers van het Alkmaars Kanaal. Nieuw op deze route is een vertekijker met historische beelden.


Een dagje uit

Stap op je fiets voor een 12 kilometer theatrale fietstocht langs het Alkmaars Kanaal. Onderweg stop je voor koffie met lekkers en zie je op twee plekken scènes van de bijzondere locatievoorstelling ‘Bovendrijven’. Theatermaker Isan Vos maakt samen met zijn vader een voorstelling langs het water, waarbij zij zich laten inspireren door de ‘ingehaalde mens’. Deze voorstelling is onderdeel van de fietstocht.

Op de fietstocht maak je ook kennis met Willem I, zaai je mee langs de oevers, kraak je je hersenen in de Denktank, proef je de woorden van Maria Barnas en duik je in vogelvlucht over het kanaal met een lied. Voor de beste ervaring neem je je koptelefoon of oortjes mee.

Informatie en tickets

Bovendrijven gaat aanstaande zondag 2 juni in première. Startpunt voor deze fietstocht is ‘t Ijkgebouw. Hierna is Bovendrijven een aantal zondagen in de zomer te beleven. De voorstelling, inclusief koffie met lekkers, een routekaart en doe-activiteit in Theater de Drukkerij kost €18,75. Jongeren t/m 30 jaar betalen €11,25. Kijk voor tickets en meer informatie op www.karavaan.nl

De fietstocht met allerlei leuke onderdelen is ook zonder een theatervoorstelling te beleven. De routekaart met alle ins en outs voor de 12 kilometer fietstocht kun je gratis ophalen bij het startpunt: De Eendracht in ’t IJkgebouw. 

Recent nieuws

Keith Montgomery

KAARTVERKOOP ELFDE EDITIE WINTERKARAVAAN GESTART

16-10-26 ALKMAAR/OUDORP - Karavaan brengt van 20 t/m 30 december weer een Winterkaravaan, het avontuurlijkste uitje tussen oud en nieuw. Dit keer strijkt het festival neer in Oudorp. Het is de elfde editie van het talentontwikkelingsproject van Karavaan waarin drie jonge theatermakers(collectieven) onder begeleiding van Karavaan een locatievoorstelling maken. De kaartverkoop is vandaag gestart.

Lees verder
Persoon danst in de voorstelling De lente vatte vlam
Sanja Marusic

THEATER DE DRUKKERIJ BRENGT INDRINGENDE MUZIEKTHEATERVOORSTELLING OVER DE PRIJS VAN VRIJHEID

09-10-2026 ALKMAAR – Op donderdag 15 oktober presenteert Theater De Drukkerij De lente vatte vlam, een aangrijpende muziektheatervoorstelling over idealisme, verzet en de vraag: hoe ver ga jij voor je idealen?

Lees verder
Rhodé Gerrits

EEN VERRASSENDE AVOND VOL THEATER EN MUZIEK IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op donderdag 1 oktober presenteert Theater De Drukkerij BLIND DATE: een verrassende avond vol nieuw talent, frisse ideeën en inspirerend theater. Bezoekers krijgen een inkijkje in het maakproces van jonge theatermakers én zien een complete voorstelling.

Lees verder
De laatste voorstellingen direct in je mailbox?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op social media!

Winkelwagen