De jubileumeditie van Theaterfestival Grazende Zwaan was één groot zonnig familiefeest op landgoed Kleine Vennep

Foto: Moon Saris

De vijfde editie van het unieke theaterfestival Grazende Zwaan bracht afgelopen weekend een grote diversiteit aan locatietheater op en om landgoed Kleine Vennep in Nieuw-Vennep. In een coronaproof opzet beleefde hét familiefestival van de Haarlemmermeer een succesvol weekend met ruim 5.500 bezoekers.


Families genoten volop van circus, acrobatiek en familievoorstellingen als Roodkapje. Daarnaast was er een grote portie doen waarmee families het landschap en het landgoed konden ontdekken: van een theatrale speurtocht en hutten bouwen tot bloemen plukken, suppen en actieve workshops.

Volwassenen genoten van het boerendrama Kiem op de akkers van het landgoed. Ook stond deze lustrum-editie weer landgoedtheater op het programma: theater verstopt op plekjes op het landgoed. Van cabaret tot muziektheater tot kleinkunst. Op zaterdagavond was er twee keer een uitverkocht boerderijconcert in de monumentale boerenschuur, met niemand minder dan Leoni Jansen en Mike del Ferro. In dezelfde schuur was een expositie van geborduurde boerderijen uit de Haarlemmermeer, bezoekers konden zelf ook een steekje mee borduren.

Het zonnige nazomerweekend trok jong en oud naar het landgoed van Dirk Molenaar. Karavaan, de organisatie achter het festival, kijkt terug op een geslaagde editie: “We zijn blij dat we wederom hebben kunnen laten zien dat een coronaproof theaterfestival kan, zonder in te leveren op gastvrijheid, bezoekersaantallen en ontspannen sfeer. Deze fantastische locatie biedt daarvoor alle mogelijkheden.”

Grazende Zwaan is een project van Karavaan in samenwerking met Haarlemmermeermuseum De Cruquius, Kunstfort bij Vijfhuizen, Podium voor Architectuur en gemeente Haarlemmermeer.
De volgende editie van Grazende Zwaan is 9 t/m 11 september 2022.

Recent nieuws

speler van, Sabbath door Niek Wagenaar, te zien. de speler staat voorover gebogen en kijkt de camera in. op de achtergrond zijn schimmen van andere spelers te zien in een onverlichte ruimte met zwak rood licht.
Foto: Sjoerd Derine

Première Niek Wagenaars ‘Sabbath’ op Karavaan Festival in Heiloo

HEILOO – Tijdens Karavaan Festival, dat plaatsvindt van 29 mei tot en met 9 juni, gaat op Landgoed Ter Coulster de voorstelling Sabbath van Niek Wagenaar in première. Een viering van queerness en de kracht van hekserij.

Lees verder
een flits-bezorger te zien op een snorfiets. om hem heen worden er dingen gegooid en wordt hij geslagen. Campagnebeeld van Flits door ABSOLUUT.

KARAVAAN PRESENTEERT SPEKTAKELVOORSTELLING OVER FLITSBEZORGERS OP LANDGOED DUIN & BOSCH

CASTRICUM – Van 6 tot en met 9 juni speelt Collectief Absoluut de energieke muziektheatervoorstelling FLITS op het bijzondere Landgoed Duin & Bosch, als onderdeel van Karavaan Festival.

Lees verder
Speelster, in oud Hollandse klederdracht, zit naast en verhuisdoos. Campagnebeeld voor de voorstelling Rosette & Baron door Koen Verheijden.
Keith Montgomery

KARAVAAN BRENGT THEATERVOORSTELLING MET STADSWANDELING OVER ONDERBELICHT SLAVERNIJVERLEDEN VAN ‘DE OOST’ TOT LEVEN IN ALKMAAR

ALKMAAR - Weinig mensen realiseren zich dat het Nederlandse slavernijverleden ook diepe sporen heeft nagelaten in ‘de Oost’ oftewel Indonesië. Tijdens Karavaan Festival 2025 krijgt dit hoofdstuk een gezicht met de theatervoorstelling Rosette & Baron ontwikkeld door Karavaan, in regie van Koen Verheijden, en een bijbehorende stadswandeling ontwikkeld in samenwerking met BersaMaju en Bureau Stennis.

Lees verder

Volg ons op social media!

Winkelwagen