OPIUM – Het gesprek – Karavaan Festival

Opium is hét kunst- en cultuurprogramma, met interviews en reportages en o.a. een artist in residence. Deze week ging Opium in gesprek met de makers van "Café de Verlossing" en "Road to Nowhere", twee indrukwekkende voorstellingen die je kunt beleven tijdens het Karavaan Festival. Mis het niet!


Road to nowhere

Annemieke Bosman in gesprek met Silke van Kamp, theater- en filmregisseur, dramaturg en schrijver.
Samen met studenten van de Muziektheateropleiding van ArtEZ Arnhem maakt ze de een muziektheatervoorstelling over de woning- en arbeidsmarkt, getiteld Road to Nowhere.
Een nieuw huis is vaak een nieuw begin, een nieuwe start. Voor elke levensfase. De krapte op de woningmarkt leidt tot veel onzekerheid bij jongeren. Zonder een stabiel inkomen en een geschikte woning stellen jongeren belangrijke beslissingen in hun leven uit. Road to Nowhere laat zien hoe generatie Z omgaat met alle onzekerheden van het leven.

Silke van Kamp werd in 2019 genomineerd voor de BNG-Bank theaterprijs met haar afstudeervoorstelling Chimo Zei Lila, sindsdien maakt ze divers werk bij verschillende productiehuizen.

Beluister hier de podcast

Cafe de verlossing

Annemieke Bosman in gesprek met Juliette van Ingen, theatermaker.
Samen met regisseur Romain Bischoff maakt Van Ingen de locatie voorstelling Café de Verlossing voor operagezelschap Silbersee.

In een dorp waar de jeugd vertrokken is, heeft een bijzonder café intrek genomen in de plaatselijke kerk. Geen leven in de brouwerij? Niets is minder waar! Het gerucht gaat namelijk dat in deze kerk de ‘eeuwige jeugd’ te vinden is. Word je hier onsterfelijk verklaard, of voor eeuwig jong?
Café de Verlossing is te zien op het Karavaan Festival 2024 (17 t/m 26 mei 2024).
Juliette van Ingen is artistiek assistent, bewegingscoach en understudy vrouwenrollen.

Als danseres is Juliette van Ingen jaren werkzaam geweest bij moderne dansgezelschappen zoals o.a. Conny Janssen danst en Krisztina de Chãtel.Vervolgens heeft ze zich gestort op alles wat beweegt. Als docent, repetitor en bewegingscoach heeft ze gewerkt met dansers, zangers en instrumentalisten bij diverse gezelschappen en opleidingen. Sinds 2013 heeft ze veelvuldig aan producties meegewerkt van Silbersee.

Beluister hier de podcast

Recent nieuws

Keith Montgomery, edit: Mischa Pranger

KAARTVERKOOP ELFDE EDITIE WINTERKARAVAAN GESTART

16-10-26 ALKMAAR/OUDORP - Karavaan brengt van 20 t/m 30 december weer een Winterkaravaan, het avontuurlijkste uitje tussen oud en nieuw. Dit keer strijkt het festival neer in Oudorp. Het is de elfde editie van het talentontwikkelingsproject van Karavaan waarin drie jonge theatermakers(collectieven) onder begeleiding van Karavaan een locatievoorstelling maken. De kaartverkoop is vandaag gestart.

Lees verder
Persoon danst in de voorstelling De lente vatte vlam
Sanja Marusic

THEATER DE DRUKKERIJ BRENGT INDRINGENDE MUZIEKTHEATERVOORSTELLING OVER DE PRIJS VAN VRIJHEID

09-10-2026 ALKMAAR – Op donderdag 15 oktober presenteert Theater De Drukkerij De lente vatte vlam, een aangrijpende muziektheatervoorstelling over idealisme, verzet en de vraag: hoe ver ga jij voor je idealen?

Lees verder
Rhodé Gerrits

EEN VERRASSENDE AVOND VOL THEATER EN MUZIEK IN THEATER DE DRUKKERIJ

ALKMAAR – Op donderdag 1 oktober presenteert Theater De Drukkerij BLIND DATE: een verrassende avond vol nieuw talent, frisse ideeën en inspirerend theater. Bezoekers krijgen een inkijkje in het maakproces van jonge theatermakers én zien een complete voorstelling.

Lees verder
De laatste voorstellingen direct in je mailbox?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op social media!

Winkelwagen