VOLBLOEIERS 2025
Het festival waar je nooit te oud voor bent

Buitenplaats Akerendam wordt omgetoverd tot een festivallocatie met een divers programma.
In de prachtige tuin van de historische buitenplaats Akerendam nemen we je mee op een (muziek)theatrale ontdekkingstocht. Zo geniet je van dans aan de rand van de vijver of neem je plaats bij de Oude Breisters of de Lieve Brieven Bieb in de boomgaard. Of je schuift aan bij een Anansitori of bij poëzie in de kas. In zomerse sferen geniet je van muziek, theater en dans.
Sopraan Klaartje van Veldhoven en bariton Matthijs van de Woerd nemen je mee in de prachtige muziek van Bach, de koffiecantate, gebracht als een grappige opera. Uitbundig meezingen doe je met de Meezingbende. Speciaal voor jou hebben ze een liedboek samengesteld, kies zelf een lied en zing mee! We gaan samen uit ons dak en zingen over hoogte- en dieptepunten van het leven.
Bij de Oranjerie strijk je neer op het terras voor de Glazendraaier; Rogier Kapper heeft een glasorgel gebouwd van 50 glazen, geïnspireerd op de 18e en 19e eeuwse glasorgels. Hij speelt op zingend glas oude en nieuwe liederen – van Beatles, Bach en Brel.
Daarnaast kun je meedoen aan allerlei creatieve workshops.
Het belooft een gezellige en inspirerende dag te worden!
Praktische informatie
Locatie: Buitenplaats Akerendam, Velserweg 20 in Beverwijk
Deze buitenplaats ligt direct tegenover station Beverwijk en is goed bereikbaar met openbaar vervoer en auto.
Je kunt kiezen of je in de ochtend of in de middag wilt komen. Beide programma’s vinden plaats op dezelfde locatie.
Ochtendprogramma
Je bent vanaf 10.30 uur van harte welkom op de locatie. Het programma start om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 14.00 uur. Aansluitend kun je op je gemak nagenieten op het terras, met iets te drinken binnen handbereik en ruimte om even bij te praten.
Middagprogramma
Wie liever in de middag komt, kan vanaf 14.00 uur binnenlopen. Het programma begint om 14.30 uur en loopt door tot ongeveer 17.30 uur. Ook daarna ben je van harte uitgenodigd om nog even te blijven en te ontspannen op het terras.
Kies het tijdstip dat het beste bij je past. We zorgen voor een warm ontvangst, een prettig programma en voldoende gelegenheid om rustig bij te praten.
In de pers
"Toegankelijk muziektheater met veel humor én de kwaliteit van de muziek van Bach!"
over Het Kofferbak Collectief