KARAVAAN FESTIVAL MET LOCATIETHEATER IN NOORD-HOLLAND, VAN GROOTSE STRAND-OPERA TOT MODERNE WESTERN

Van 26 mei tot en met 6 juni is Karavaan Festival in Noord-Holland. Van Hemelvaart tot en met Pinksteren beleef je bijzonder locatietheater en een theatrale fietsroute op verrassende plekken in o.a. Alkmaar, Bergen aan Zee, Castricum, Heiloo, Heerhugowaard en de Schermer. Het thema deze editie: Maakbaarheid. Tegelijkertijd is in het Victoriepark Alkmaar het festivalhart ‘YES IN MY BACKYARD’, een cocreatie van Karavaan en Poppodium Victorie, met steengoede liveconcerten, tentjestheater, straattheater, een hapje en een drankje.


Het Noord-Hollandse podiumkunstenfestival brengt je naar boerderijen, het strand, cultuurhistorische locaties, de polder, onverwachte plekken in de binnenstad en bijzondere bedrijven waar je locatietheater beleeft van nationaal gerenommeerde én jonge theatermakers. Er zijn dit jaar maar liefst twaalf landelijke premières in regio Alkmaar te beleven.

Highlights

Eén van de highlights van dit jaar is de première van de grootse oeropera ‘Kaapdiegoeiekoop‘ op het strand van Bergen aan Zee. Bijzonder ook is de tijdloze dansvoorstelling Föld, van de vermaarde choreografe Krisztina de Châtel in de Grote Kerk Alkmaar. Karavaan brengt een vervolg op het culinair muziektheater ‘Grondproeven’ dat vorig jaar een uitverkochte reeks kende op een knolselderijboerderij in de Schermer. Collectief Blauwdruk, de nieuwe theatermakers die vorige editie het succesvolle ‘Recht op de hemel’ in Heiloo speelden, komen met hun nieuwe voorstelling. Voor de voorstelling ‘Cowboys & Ind**ns’ reisden theatermakers af naar de reservaten in de Verenigde Staten, ontmoetten daar de faithkeeper van de Berenclan van de Onyota’a:ka-stam en maken met haar een moderne western. Verder is er onder andere een theatrale fietsroute over en langs het Noord-Hollandse Kanaal, met onderweg voorstellingen, expedities en lekker eten & drinken.

Yes in my backyard
Samen met poppodium Victorie brengt Karavaan een dynamisch festivalhart in het groene Victoriepark met de naam ‘YES IN MY BACKYARD’. Hier geniet je elke dag van een steengoed liveconcert, tentjestheater, straattheater, hapjes, drankjes en meer. Blote voetjes in het gras, zon op je gezicht en genieten maar!

Dit alles is slechts een klein tipje van de festivalsluier. De algemene kaartverkoop start 10 april. Kijk op karavaan.nl voor informatie en voorstellingen.

 

 

Recent nieuws

Moon Saris, Winterkaravaan 2025

KARAVAAN PRESENTEERT NIEUWE MAKERS VOOR WINTERKARAVAAN 2026

ALKMAAR – De makers van de elfde editie van Winterkaravaan zijn bekend. Van 21 tot en met 30 december brengt Karavaan drie nieuwe locatievoorstellingen van jonge theatermakers. Tijdens dit jaarlijkse talentontwikkelingstraject ontwikkelen zij nieuw werk op bijzondere plekken. Bezoekers ontdekken drie voorstellingen en sluiten de avond samen af met een sfeervol diner aan lange tafels.

Lees verder
Ronald Goedheer

NHD: ’Heb jij de djembé man ergens gezien?’ Ouderen genieten op Landgoed Akerendam volop van senioren-festival Volbloeiers

04-07-26 BEVERWIJK’Het theaterfestival waar je nooit te oud voor bent’, luidt de ondertitel van Volbloeiers. Een evenement dat voor de vierde maal neerstreek in Park Buitenplaats Akerendam in Beverwijk. Dik 350 senioren konden er genieten van optredens en workshops.

Lees verder
Sytze Bouma in glitterjurk voor voorstelling Club Roxy
Ies Kaczmarek

THEATER DE DRUKKERIJ TRAPT NIEUW SEIZOEN AF MET JONGE GETALENTEERDE THEATERMAKERS

02-07-26 ALKMAAR – Theater De Drukkerij, het theater van Karavaan, luidt het nieuwe seizoen in met een frisse reeks voorstellingen van een nieuwe generatie theatermakers die zich laten horen. De kaartverkoop is vanaf vandaag geopend.

Lees verder
De laatste voorstellingen direct in je mailbox?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op social media!

Winkelwagen