BOERENDRAMA KIEM OP TOERNEE, VOOR BOEREN EN BURGERS

Locatietheater over genetische manipulatie en de maakbaarheid van het leven. Te zien bij boeren in Twente, Haarlemmermeer, Zuid-Holland, Midden-Limburg en Noord-Holland. Te zien van 6 augustus t/m 12 september.


De nabije toekomst. Schemering valt over de akkers. Een jonge boer en een hoogzwangere vrouw ontmoeten elkaar bij toeval op zijn land.

 Hij zit klem tussen de regelgeving van de overheid en een systeem, beheerst door agrarische multinationals. Deze onbekende vrouw die aan komt waaien, heeft hij daar niet bij nodig. Zoveel staat vast. Zij is door iedereen in de steek gelaten. Uit de verplichte test is gebleken dat ze in verwachting is van een baby met het Downsyndroom. Tegen de heersende mores in besluit ze haar kindje toch te houden.

Beiden zijn ze vastgelopen in een wereld van onbegrensde groei, waarin voor wat afwijkt geen plaats is. Schoorvoetend leren de twee elkaar kennen. Voor het eerst in lange tijd kunnen ze weer lachen. En zingen. Tot de vliezen breken…

Contextprogramma

Rondom de voorstelling wordt op verschillende dagen een contextprogramma georganiseerd met o.a: een meet-up in de Haarlemmermeer, een pubquiz  ‘etenstijd = gewetenstijd’ in Leidschendam en Roggel en een wandeling door gewassen in Heerhugowaard.

Een productie van: Karavaan en Makershuis Alkmaar | Tekst: Herman van de Wijdeven | Regie: Jos van Kan | Spel: Eva Meijering, Lourens van den Akker | Muziek: Wiebe Gotink

Speellijst

6 t/m 8 augustus – Heimland, Diepenheim
11 t/m 15 augustus – Karavaan Festival, Heerhugowaard
19 augustus – Buitenplaats Molenwei, Leidschendam
27 en 28 augustus – Limburg Festival, Midden-Limburg
10 t/m 12 september – Festival Grazende Zwaan, Nieuw-Vennep

Recent nieuws

Repelsteeltje. Je ziet drie acteurs op het podium springen
Foto: Greetje Mulder

FESTIVAL GRAZENDE ZWAAN BRENGT EEN WEEKEND VOL AVONTUURLIJK THEATER EN PLEZIER VOOR DE HELE FAMILIE

04-09-26 NIEUW-VENNEP – Van 18 t/m 20 september strijkt festival Grazende Zwaan neer op Landgoed Kleine Vennep in Nieuw-Vennep. Tijdens de tiende, feestelijke jubileumeditie staat een avontuurlijk familieprogramma klaar voor jong en oud.

Lees verder
PHV Media

GRAZENDE ZWAAN BRENGT BREL TOT LEVEN MET EEN INTIEM BOERDERIJCONCERT

25-08-26 NIEUW-VENNEP – Op 19 september komt de muziek van Jacques Brel tot leven tijdens een intiem boerderijconcert op Landgoed Kleine Vennep, onderdeel van festival Grazende Zwaan. In de monumentale schuur klinkt Brel zoals hij bedoeld is: puur, rauw en dichtbij.

Lees verder
daan in rolstoel met op de achtergrond bij de deur Sieb voor de voorstelling Wat ben ik waard

PRIJSWINNENDE VOORSTELLING LUIDT NIEUW SEIZOEN VAN DE DRUKKERIJ IN

17-08-26 ALKMAAR - Theater De Drukkerij, het theater van Karavaan, luidt het nieuwe seizoen in met een frisse reeks voorstellingen van een nieuwe generatie theatermakers. Daan Buringa trapt het seizoen op 24 september af met zijn indringende en prijswinnende voorstelling WAT B€N IK WAARD?

Lees verder
De laatste voorstellingen direct in je mailbox?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op social media!

Winkelwagen